Поради батькам

            ПОРАДИ БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНЯТ

         
«Як різноманітити своє дозвілля вдома,                        
                     та  провести час на карантині з гарним
             настроєм  і користю».

Дорослим людям дуже  важко перебувати  довгий час в ізоляції, а дітям це набагато складніше. Наше ставлення до дитини у цей період має бути толерантним, більш підтримувальним і спокійним, ніж зазвичай. На час карантину батьки, ймовірно, не зможуть працювати на тому ж рівні, що раніше, а діти не зможуть відвідувати садок
як за звичай.
Це певний період, який мине і до якого варто адаптуватись.  
Спочатку потрібно скласти чіткий розпорядок  дня, в якому буде  розподіл часу на роботу та відпочинок . Розпорядок дня – це те, що дає почуття безпеки дитині. Тобто лягати спати і прокидатись у той самий час, снідати, обідати , тощо. Звісно, у період  карантину відтворити його на 100% буде складно, але треба намагатись  зберегти основні пункти.
Важливо дотримуватись: чищення зубів, зарядки, прогулянки (на балконі, як що він є), денного сну та інших звичних для дитини ритуалів . Розпорядок  потрібен, щоб дитина мала певні межі, знала коли в неї час занять, а коли  час дозвілля, тоді вона буде більш організованою. Те, чим наповнювати час для виховання та розвитку, залежить від уподобань дитини. 
 Змушувати дитину  не потрібно: лише йти за її інтересами.  Дитина хоче слухати казку – почитайте їй, вирішує складати пазли – займіться цим , хоче малювати, ліпити – підтримайте її.  Не варто складати список занять і виконувати їх по черзі: дуже важливо прислухатись до дитини та її бажань. Але потрібно знати, що усі заняття, які спрямовані на розвиток дитини , краще планувати на першу половину дня  та враховувати інтереси дитини, бо для кожного віку вони свої.
Для дитини  цінно, коли батьки грають з нею на одному рівні, наприклад: сідають разом на килим і роблять щось спільне.
 Тобто разом грають з кінетичним піском, співають, танцюють, ліплять щось з пластиліну , наклеюють аплікації з паперу.
Грають в сюжетно - рольові ігри  за любою темою яку запропонує дитина, з використанням іграшок, або конструктору.
Створюють театралізовану сцену  для домашнього театру а потім разом беруть участь у показі казок, які можуть бути народними, або вигаданими самою дитиною.  Театр  може бути  ляльковим , тіньовим, пальчиковим. Веселим або навіть драматичним.
В час рухливих ігор  усією родиною , наприклад в «хованки», або «стільці», усі хто приймав участь ,а особливо дитина, отримають заряд позитиву на весь день.
Час на карантині з дитиною  також можно використовувати для спільних приготувань їжі, наведення порядку вдома. Дитину  варто долучати до домашніх справ: вона за
прикладом батьків вчиться багатьох речей.                                                                        

Не сваріть дитину, навіть коли в неї не все виходить гарно.
На кухні теж можливо провести час з користю для розвитку дитини.  Малювати фарбами по крупі, ховати дрібні іграшки й знаходити їх, викладати аплікацію та придумувати до неї історію. Грати з тістом: ліпити фігурки, випікати, розфарбовувати.
 Запам`ятайте! Малеча не зможе робити одне й те саме щодня, вам потрібно підготуватись і знайти нові варіанти ігор з дітьми. У YouTube та соцмережі  є багато ідей, чим зайняти дитину на самоізоляції.
 Не давайте дитині часто користуватися  гаджетами. Видаліть звідти усе зайве і залишіть , тільки мультики або заняття  для розвитку та навчання.
Не сприймайте карантин як те, що ускладнює життя. Використовуйте його для того, щоб провести більше часу з дитиною: вона насправді дуже потребує вашої уваги!

Немає коментарів:

Дописати коментар